Головна
Професії
Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.

Автомобіль є зручним і найпоширенішим засобом транспортування вантажів, пасажирів. Серед різноманітних професій, що пов’язані з обслуговуванням автомобілів, важливу роль відіграє професія слюсаря з ремонту автомобілів. Професія дуже поширена і необхідна, складна і відповідальна, користується великим попитом на ринку праці..
Слюсарі з ремонту автомобілів ремонтують та обслуговують легкові автомобілі, вантажівки, автобуси та інші транспортні засоби. Здатність швидко і точно встановлювати причину несправності – одне з головних умінь слюсаря з ремонту автомобілів, вимагає добрих розумових здібностей та знання багатьох систем автомобілів. Коли сталася якась механічна чи електрична несправність, слюсарі з ремонту автомобілів з’ясовують симптоми того, що трапилося, і встановлюють, що саме треба ремонтувати. Вони можуть практично перевірити керування транспортним засобом та використати діагностичне обладнання для різних систем автомобіля. Коли причину знайдено – приступають до ремонту. Від роботи автослюсаря залежить надійна робота транспортного засобу, безпека пересування пасажирів в автомобілі. Так що відповідальність – необхідна професійна якість слюсаря з ремонту автомобілів..

Крім того – це висококваліфікована праця, що вимагає великого обсягу знань і навичок. Слюсарі з ремонту автомобілів визначають технічний стан електричного обладнання, двигуна автомобіля та роблять ремонт усіх його агрегатів, систем, приладів. Потрібно добре знати будову всіх механізмів різних типів автомобілів, порядок і правила складання і розбирання вузлів, агрегатів. Потрібно вміти проводити огляд і діагностику стану машини, вміти користуватися звичайним слюсарним і спеціальним інструментом, пристроями і приладами, проводити контрольні, кріпильні, регулювальні, складально-розбірні та інші операції. Слюсарям з ремонту автомобілів потрібні знання з фізики та математики, хімії та креслення, з електротехніки, гідравліки та механіки. Необхідно досконально знати принципи та умови роботи систем автомобілів різних марок; вміти користуватися ремонтним обладнанням; стежити за новинками в автомобільній галузі.
Автослюсар повинен виконувати досить швидко точні рухи, тонко дозувати величину зусиль. У деяких випадках йому доводиться працювати в незручному положенні. Для діагностики стану двигуна велике значення мають слух, технічне мислення, спостережливість, розуміння логіки роботи механізмів, чіткі просторові уявлення. Авторемонтник повинен вміти подумки уявити взаємодію всіх деталей автомобіля. Слюсарі з ремонту автомобілів часто працюють із забрудненими деталями та мастильними матеріалами; піднімають важкі деталі та інструменти.
Головні риси характеру: акуратність, порядність наполегливість, самостійність, організованість.
Попит на професію буде постійно зберігатися на високому рівні. За умови постійного самовдосконалення, розвитку технічно мислення, новаторства та підвищення фахового рівня, можливе відкриття власної справи.
Підготовка фахівців здійснюється у професійно-технічних навчальних закладах, безпосередньо на виробництві. Можливе продовження навчання у вищих навчальних закладах.
Якщо Ви зацікавились цією професією, Ви можете докладніше ознайомитися з нею в приймальній комісії, прочитавши папку з описом професії.

Разом із свідоцтвом слюсаря з ремонту автомобілів 3-4 розряду ви можете отримати свідоцтво водія категорії «В-С».
Водій категорії «В-С». Автомобільний парк нашої країни величезний. Безліч автомобілів використовуються в різних галузях народного господарства – автобуси багатьох типів і марок, самоскиди, автокрани, холодильники та ін.
Можна навчитися керувати автомашиною, але стати хорошим водієм може не кожен. Тут важливу роль відіграє оперативне мислення, здатність у найкоротший час оцінити дорожню ситуацію і прийняти найбільш вигідне рішення. Водій повинен бути завбачливим, спостережливим і вдумливим (бачити не тільки те, що відбувається на дорозі, але і те, що може статися, судячи з поведінки учасників руху). Професія водія висуває певні вимоги і до фізичної підготовки, стану здоров’я. Водій повинен володіти навичками управління машиною в різних умовах і знати способи визначення та усунення неполадок, правила технічного обслуговування, будову автомобіля.

Дізнатися більше