К

Запрошуємо

КУХАР

Кухар. Про смаки не сперечаються. Ми часто використовуємо цей вислів, коли мова заходить про якусь книгу, кінофільм, одяг. Але своїм походженням вислів зобов’язаний кухарському мистецтву. Готування їжі – кулінарія, кухарська справа – давнє мистецтво. Можливо, саме творча сторона кулінарного мистецтва й залучала до цієї сфери людської діяльності вчених, композиторів, письменників. Головне завдання кухаря – готувати не тільки смачну, але й поживну, корисну їжу. Недарма в народі говорять: гарний кухар вартий лікаря. Але щоб оволодіти всіма тонкощами мистецтва приготування їжі, справжній кухар повинен бути людиною, обізнаною з біологією, хімією, товарознавством, фізіологією та з іншими науками. Сполучаючи чотири основні смаки (солодкий, солоний, кислий, гіркий), використовуючи найширшу гаму пахощів, майстер-кухар впливає ароматично-смаковими компонентами їжі на емоційну сферу нашої психіки. Та, крім цього, кухарю потрібно мати творчу фантазію, щоб задовольнити смаки найвибагливіших клієнтів.

Справжній кухар зобов’язаний уміти готувати супи, м’ясні страви, гарніри, салати і багато інших страв. Будь-яка страва повинна виходити не лише смачною, але і красивою. Отже, треба навчитися її оформляти. Крім того, потрібно знати особливості фізіології людини і правила поєднання продуктів – це дасть змогу грамотно скласти меню. А ще кухареві слід запам’ятати норми зберігання і обробки продуктів, уміти розраховувати кількість калорій у блюді й відрізняти якісні продукти від зіпсованих. Загалом, професія кухаря вимагає, щоб людина мала цілий набір знань з різних сфер. Окрім технології приготування їжі, вона повинна знатися на хімії, образотворчому мистецтві, дизайні. Але навіть володіючи необхідними рисами і маючи за плечима солідний досвід, майстер постійно вчиться, адже страв велика кількість, є цікаві рецепти з кухонь інших країн, які ще потрібно відкрити. Бажання і здатність удосконалюватися – не останні риси серед тих, які властиві справжньому кухарю.

Кухар повинен знати:

  • правила зберігання продуктів;
  • норми, співвідношення та послідовність закладки;
  • правила складання меню;
  • санітарно-гігієнічні вимоги.

Кухар повинен вміти:

  • здійснити кулінарну обробку;
  • нарізати овочі, фрукти;
  • прикрасити кулінарні вироби.

Не варто займатись кухарською справою людям, схильним до захворювань шкіри, серцево-судинних та нервових захворювань.

Зараз з’являється можливість відкривати невеликі кафе, кафе-закусочні, кафетерії, міні-бари. Людям подобаються ті заклади харчування, де їх привітно зустрічають та смачно годують, де вони відчувають турботу та увагу. Тому саме такий заклад не буде порожнім, його власник – кухар-майстер – матиме постійний прибуток та моральне задоволення.

Якщо Ви зацікавились цією професією, Ви можете докладніше ознайомитися з нею в приймальній комісії, прочитавши папку з описом професії.

Перейти до вмісту