Головна
ГОЛОВНА
Історія ліцею

Історія ліцею

Історія нашого ліцею починається з післявоєнного 1946 року. Країні необхідні були кваліфіковані робітники, тому при Дарницькому вагоноремонтному заводі в 1946 році організували школу ФЗН №29 (фабрично-заводське навчання).

фото з сайту http://lisky.org.ua/

В перший рік навчання в школі було відкрито лише чотири спеціальності, а саме: столяр – вагонник, коваль, формовщик – літейник, слюсар – вагонник. В школі навчалось 150 учнів. Учні знаходились на повному державному утриманні. Держава забезпечила всім необхідним інвентарем та обладнанням, що давало повну можливість створити нормальні навчально-побутові і культурні умови для учнів. В школі на той час було 7 токарних верстаків, один стругальний, два тиски, одна циркулярна пилка.

20 жовтня 1948 року школу ФЗН №29 було реорганізовано в залізничне училище №5. Майстерні знаходились не в самому училищі, а в різних цехах заводу. Наочних і навчальних посібників було мало. Більшість учнів мали початкову освіту. Незважаючи на це, колектив заводу щороку одержував поповнення молодими робітниками. Багато з них стали висококваліфікованими спеціалістами, гідними і шанованими людьми не тільки на заводі, а і в країні.

З кожним роком зростало і міцнішало наше училище, особливо із серпня 1962 року, коли залізничне училище було реорганізовано в міське училище №9. В цей час була створена потужна навчально-матеріальна база.

В 1972 році був побудований новий навчальний корпус, в якому ми навчаємось і зараз. У розпорядженні учнів світлі просторі аудиторії, лабораторії і майстерні з виробничим обладнанням, бібліотека з читальною залою, актовий та спортивний зали, їдальня, поруч розмістився спортивний комплекс. В 1974 році контингент училища зріс до 730 учнів.

В 1983 році контингент училища зріс до 1500 учнів. З’явились нові спеціальності: „Слюсар з ремонту автомобілів (ТО і ремонт електрообладнання автомобіля)”, „Слюсар з ремонту автомобілів. Водій автотранспортних засобів (Категорія „С”)”, „Електромеханік торгівельного та холодильного устаткування”. З 1998 року навчальним закладом керує Красовський Анатолій Петрович, який продовжує набуті традиції, постійно вдосконалюючи та розвиваючи їх.

В училищі відкрили нову спеціальність – „Електрогазозварник. Коваль ручного кування”. Це дало можливість збільшити контингент учнів та розширити зв’язки з підприємствами Києва. З’явилась і нова майстерня для ковалів. Відроджується забута професія „Коваль”.В 2003 році Професійно-технічне училище №9 реорганізували в Київський професійний ліцей транспорту.

В 2003 році Професійно-технічне училище №9 реорганізували в Київський професійний ліцей транспорту.

                На сьогоднішній день в ліцеї навчаються 800 учнів, із яких:
26 учнів із числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 45 учнів із числа постраждалих в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС, 133 учня напівсироти, 62 учня з багатодітних сімей, 157 учнів із малозабезпечених сімей.

                Навчальний заклад готує фахівців для Дарницького вагоноремонтного заводу, ДАХК „Артем”, ВАТ „Київський радіозавод”, ВАТ „КОММАШ”, завод „Арсенал”, ВАТ „Тантьєма”, „Яхонт”, станцій технічного обслуговування.

В ліцеї працюють кваліфіковані викладачі та майстри виробничого навчання. Навчальний заклад має вісім майстерень: токарну, столярну, три слюсарні майстерні, дві електрогазозварювальні, ковальську майстерню, лабораторії двигунів і ходових частин, навчальну лабораторію кухарів.

Викладання предметів проводиться за кабінетною системою. У ліцеї 24 кабінети, 9 з яких – це кабінети із спеціальних дисциплін. Є два комп’ютерні класи, один з яких обладнаний мультимедійною дошкою з програмним забезпеченням для вивчення математики.

На базі ліцею в 2003-2009 роках було проведено 10 міських конкурсів професійної майстерності, на яких наші учні займали призові місця.

Ліцей продовжує підготовлювати кваліфіковані робітничі кадри, які задовольняють попит роботодавців підприємств різної форми власності.

Місія ліцею

Формування і розвиток творчої, ініціативної, завзятої, соціально активної і гармонійно розвиненої особистості, що володіє високим професіоналізмом, конкурентоздатністю, затребуваністю в регіоні і країні, готової до постійного професійного зростання, соціальної і професійної мобільності, відданої своїй державі і народу.

Наші основні цінності

 

  • компетентність і професіоналізм;
  • згуртованість і підтримка;
  • спадкоємність і ініціативність;
  • відповідальність і патріотизм.

Наша корпоративна філософія

 

  • майстерність в навчанні і вихованні;
  • якість і інновації;
  • чесність і відповідальність;
  • різноманітність і рівність можливостей;
  • відкритість і гідність особистості;
  • економічна стійкість і фінансова відповідальність.